Tag Parrot: Így gyorsítsd meg a Google indexelést!

Tag Parrot - Így gyorsítsd meg a Google indexelést!

A Tag Parrot egy olyan eszköz, ami megkönnyíti és meggyorsíthatja az oldalak indexelését a Google felé. Elmúlt pár évben az tapasztalható, hogy nem mindig indexeli be a Google az oldalakat vagy ez elég sok időbe telik.

Másfél éve nálam is volt ilyen eset, amikor egy új blog cikket 6 héten keresztül nem sikerült indexelni a Google-nek, pedig hossszú, egyedi és minőségi tartalom volt, ami azóta is több tízezer organikus látogatót hoz havonta a Google-ből. Akkor sikerült 1 napon belül indexelni egy olyan módszerrel, amit a Tag Parrot is használ, csak ezzel az eszközzel sokkal egyszerűbb elvégezni, sőt automatizálható is egy kattintással.

De sok más weboldalnál láttam azt, hogy ha valamit változtattunk az aloldalon, optimalizáltam, plusz szöveges tartalmat töltöttem fel, majd beküldtem Search Console-ban indedexelésre az oldalt, akkor is napok teltek el, mire a Googlebot ismét bejárta az oldalt…

Mi a gond a Search Console indexeléssel?

Ha a Search Console-ban szeretnéd az indexelési kérelmet elindítani, akkor a következőket tapasztalhatod:

  • Lassú viszonylag az indexelési kérelem. Több oldal indexelése elég sok ideig eltarthat.
  • Csak manuálisan végezhető el.
  • Van egy napi limit (csak napi 10 indexelési kérelem lehetséges)
  • És ezek mellett sem mindig hatékony, nem lesz gyorsabban indexelve a beküldött oldal.

Ez jobb és hatékonyabb indexelési lehetőség!

A Google elérhetővé tette a Google API-n keresztüli indexelést, amely gyorsabb és alaphelyzetben már így napi több száz URL cím indexelését is lehet kérni.

Én ezt a módszert használtam másfél éve és még sok más ügyfelemnél, valamint amikor ezt megosztottam másokkal, akkor azt a visszajelzést kaptam, hogy igen, ez működött és a régen be nem indexelt oldalakat egy nap alatt indexelte is a Google.

Tehát ezt a módszert kezdte el alkalmazni több eszköz is.

A WordPress rendszerű weboldalaknál van olyan plugin, ami ezt meg tudja oldani, viszont a beállítása az elején talán sokaknak bonyolult lehet, mert Google API Console-ban kell elsőnek létrehozni dolgokat stb… Persze, ha ingyen szeretnéd használni és van időd a beállítására, akkor ez Instant Indexing WordPress plugin megfelelő lehet számodra.

Viszont, ha nem WordPress rendszerű weboldalad van, akkor mindenképp egyszerűbb és olcsóbb egy olyan eszközt használni, ami megoldja neked az API alapú Google indexelési kérelmeket.

Tag Parrot

A Tag Parrot előnyei:

  • Nem kell Google API Console-ban semmit csinálnod.
  • Search Console-ban kell egy új tulajdonost hozzáadnod, de ezt lejjebb lépésről lépésre megmutatom.
  • Gyorsan be tudja olvasni az eszköz az weboldal aloldalait.
  • Automatikusan is be tudja küldeni az új URL címeket indexelésbe.

Mennyibe kerül?

Tag Parrot árak

A Tag Parrot árait itt is meg tudod nézni.

Small csomag – 11 dollár/hó:

  • 3 weboldalhoz használható.
  • Google API indexelés.
  • Napi 200 URL cím beküldhető indexelésre.
  • Automatikus indexelés az új oldalaknál.

Medium csomag – 29 dollár/hó:

  • 10 weboldalhoz használható.
  • Google API indexelés.
  • Napi 400 URL cím beküldhető indexelésre.
  • Automatikus indexelés az új oldalaknál.

Large csomag – 59 dollár/hó:

  • 20 weboldalhoz használható.
  • Google API indexelés.
  • Napi 600 URL cím beküldhető indexelésre.
  • Automatikus indexelés az új oldalaknál.

Large csomag – 129 dollár/hó:

  • 50 weboldalhoz használható.
  • Google API indexelés.
  • Napi 1000 URL cím beküldhető indexelésre.
  • Automatikus indexelés az új oldalaknál.

Tag Parrot beállítása, weboldal(ak) hozzáadása

Regisztráció

Itt a klasszikus regisztráció nincs, tehát nem kell email címmel és jelszóval fiókot létrehoznod.

Kattints az oldalon valamelyik gombra és utána Search Console fiókoddal kell bejelentkezned:

Azt a Search Console fiókhoz tartozó Gmail fiókodat válaszd ki, amiben az weboldal(ak) megtalálható és amit majd az indexelésre használni szeretnél. Majd ezután pipáld ki ezt a részt és menj tovább:

Ezután beolvassa és megkeresi azokat a weboldalakat, amelyek a megadott Search Console fiókban elérhetőek:

Az itt található weboldalak közül válaszd ki azt, amit használni szeretnél:

Google API indexelés beállítása

Ha valamelyik előfizetéses csomagot használod, akkor lesz lehetőséged Google indexelésre is. Itt az ‘Indexing Setup' gombra alul kattints rá:

Ekkor látni fogsz egy email címet:

Ezt kell a weboldalhoz tartozó Search Console fiókban új felhasználóként hozzáadni és Tulajdonos hozzáférést kell adnod.

Lépj be a Search Console fiókodba, majd bal oldali menüoszlopban menj a ‘Beállítások' és utána a ‘Felhasználók és engedélyek' pontra. Ott kattints a ‘Felhasználó hozzáadása' gombra, add meg az email címet és válaszd ki az ‘Engedély' alatt a Tulajdonost és végül kattints a ‘Hozzáadás' gombra:

Ezenkívül a weboldalad Search Console fiókjában a ‘Webhelytérképek' menüpontban a weboldal webhelytérképe legyen hozzáadva, mert ezt a Tag Parrot kéri.

Ezután a Tag Parrot fiókban mindig a Pages menüpontban fogod tudni kezelni a weboldaladaidat. A beállítások után rányomhatsz az ‘Import Sites' gombra, így frissíti a weboldalakat:

Oldalak Google indexelése

Automatikus indexelés bekapcsolása

Ha elvégezted az előző beállításokat, akkor ezután már működni fog a Google indexelés.

Ha be szeretnéd kapcsolni az automatikus Google indexbe küldést, akkor itt be tudod kapcsolni ezt a funkciót:

Amire figyelj, hogy ha mondjuk webshopod van, amelynél sok aloldal megtalálható, akkor ezek közül biztosan lesznek olyan aloldalak, amelyeket nem indexelt a Google.

Amikor az oldaladat hozzáadod a Tag Parrothoz és bekapcsolod az automatikus indexelést (Auto index), akkor akár több mint 200 aloldalad is lehet, ami nincs indexelve, így azt elkezdi indexbe küldeni a Tag Parrot.

Viszont a napi 200 limit betelik és így más aloldalakat nem fogsz tudni aznap indexbe küldeni. Tehát ha közben dolgozol a weboldaladon és mondjuk valamelyik aloldalalat frissítetted (pl. szöveges tartalmat töltesz fel) vagy egy új blog cikket publikáltál és be szeretnéd küldeni indexbe, akkor nem fogod tudni, várnod kell a következő napra, de az is lehet, hogy akkor ismét 200 oldalt indexbe fog küldeni a Tag Parrot..

Manuális indexelés

Ha manuálisan küldenéd be indexelésre az egyik oldaladat, akkor válaszd ki a weboldalt és a keresőben az oldal URL címét meg tudod adni és keress rá. Ekkor megjelenik az oldal és mellette a G ikonra kattints rá és ezután be is küldte indexbe az adott oldalt:

Ha a weboldaladon egy új aloldalt hoztál létre, akkor kattints a Tag Parrot-ban a frissítés ikonra és utána a weboldalt ismét feltérképezi és meg fog jelenni az új oldal is a listában:

Összegzés

A Tag Parrot nagy előnye a felhasználóbarát felület és a könnyű beállítása.

Talán fejleszthetnének azon, hogy több beállítási információt jeleníthetnének meg, mert nem biztos, hogy mindenkinek egyértelmű az eszköz beállítása és az elérhető funkciók.

Az ára jelenleg eléggé kedvezőnek számít, de persze nem biztos, hogy egy hosszabb távon így is marad. A piacon van más alternatívája/versenytársa is (indexMeNow), viszont ott láthatóan más árazási módszert is alkalmaznak.

A cikkben olyan partner linkek találhatóak, amelyeken keresztüli regisztrálás után akár én jutalékot is kaphatok. Ha ezen keresztül regisztrálsz/vásárolsz, akkor nem fizetsz többet, sőt sokszor még így kaphatsz kedvezményt/krediteket vagy hosszabb ideig kipróbálhatod ingyen az ajánlott eszközt. FONTOS! Én csak olyan dolgokat ajánlok partner linkkel, amelyeket én is aktívan használok/használtam, előfizetek rá és teljesen pozitív véleményem van róla. 🙂

Ügyfeleim véleményei:
.
Legújabb cikkek: